Nakupovat nábytek bylo pro generace našich předků velice pohodlné a hlavně snadné. Stačilo u truhláře v zakázkové výrobě objednat skříň, postel nebo stůl, a mohli jste se těšit na výrobek z masivního dřeva, který vám řemeslník zhotoví přímo na míru. Dopravíte jej do domu jako jeden kus a máte po starostech. Na zakázkovou výrobu postupně navázala produkce sektorového nábytku, který bylo nutné sestavit jako stavebnici, tehdy jste kombinovali a sestavovali při montáži jednotlivé dílčí části nábytku v podobě krychlí nebo kvádrů, ale stále šlo o lepené a klížené, tedy pevné spoje.
Dnes se výroba nábytku posunula ještě o kus dál směrem k usnadnění práce pro řemeslníky (truhláře), a naopak zkomplikovala život nám, zákazníkům. Jestliže koupíme jakýkoli nábytek, ať už se jedná o manželskou postel anebo šatní skříň, přivezeme domů pouze hromádku prken, latí a desek, a sáček se spojovacím materiálem.
Návod – stalo se vám někdy, že jste si pořídili nějaké spotřební zboží, a návod na jeho používání byl natolik nesrozumitelný, že jste museli někoho pověřit, aby vám s tím pomohl? Montáž nábytku v Praze může probíhat podobně rozbalíte papírový návod pro sestavení psacího stolu, a již v úvodu se tam dopustíte tří základních chyb, z nichž vzejde najevo, že jste právě provrtali montážní vruty skrze vrchní desku stolu, nikoli tu spodní.
Montážní práce – víte, že montáží nábytku se zabývají i stěhovací firmy? Sestaví vám prakticky cokoli a pro případné potíže v podobě poškození či zničení jakýchkoli předmětů jsou pojištění. Nestává se to ale tak často, a hlavně jsou to profesionálové s vybavením, znalostmi a hlavně zkušenostmi.
Hmotnost desek – velkým úskalím montáží nábytku svépomocí jsou velké rozměry a hmotnost jednotlivých dílů. Pokud vám některý upadne na zem, může se prohnout, zkřížit, nalomit či odlomit nebo prasknout, a takovéto závady jsou pochopitelně nevratné a viditelné.